Wspólny Bilet PKP przez Internet

Bilkom 2 oferuje też możliwość zakupu wspólnego biletu PKP Intercity, PolRegio i PKP SKM w Trójmieście w ramach Pakietu Podróżnika. Ta funkcjonalność była najbardziej pożądana przez podróżnych od wielu lat.

Wspólny Bilet dostępny online

System integrujący oferty poszczególnych przewoźników, opracowany przez PKP Informatyka, zaowocował nowością w ofercie – jest możliwość zakupu wspólnego biletu PKP Intercity, PolRegio i PKP SKM w Trójmieście. Dołączenie kolejnych przewoźników do systemu to kwestia czasu.

W planach rozszerzenie współpracy

Na ten moment system pozwala znaleźć wszystkie krajowe połączenia, ale Wspólny Bilet PKP można kupić na pociągi ww. spółek. Spółka rozmawia o rozszerzeniu współpracy z innymi samorządowymi operatorami regionalnymi. Portal planowo ma być platformą integrującą przewoźników i pozwalać na sprzedaż „Wspólnego Biletu” – jego ostateczna cena będzie liczona od przejechanego kilometra.

Podróż door to door

Bilkom planowany jest jako nowoczesna platforma do oferowania kompletnej podróży door to door. Do współpracujących z PKP przewoźników mają dołączyć także inne podmioty, aby do systemu można było podłączyć systemy komunikacji miejskiej i taksówek.

K. / pixabay / pixel2013