Chroń skórę dziecka przed nadmiarem słońca

Jeśli planujesz urlop np. nad morzem, gdzie spodziewane są wysokie temperatury, musisz zapewnić zarówno sobie, jak i maluchowi odpowiedni poziom ochrony przed promieniami słonecznymi. W jaki sposób?

W sezonie letnim dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu – bawiąc się na plaży, opalając, grając w piłkę itd. Ciepłe słonecznie dni zachęcają do różnych aktywności oraz wyjazdów wakacyjnych. Aby urlop był bezpieczny, trzeba zadbać o ochronę skóry przed słońcem.

Skóra dziecka wymaga lepszej ochrony

Jest to wyjątkowo ważne dla każdego, ale szczególnie dla dzieci, gdyż ich skóra jest wrażliwsza, delikatniejsza i podatniejsza na podrażnienia i oparzenia. Promieniowanie słoneczne wpływa negatywnie na organizm, jeśli spędzamy na słońcu za dużo czasu i bez odpowiedniej ochrony, jaką zapewniają kosmetyki z filtrami SPF 30, 50 itd.

Skuteczną ochronę zapewniają filtry przeciwsłoneczne, ale wiele preparatów ma też działanie dodatkowe – wzmacniają mechanizmy obronne skóry oraz ją pielęgnują. Kremy, mleczka czy balsamy dostarczają cennych składników, a także zmiękczają i nawilżają, broniąc skórę przed wysuszeniem.

Nie tylko krem ochronny

Pamiętaj, aby regularnie smarować skórę kremami lub balsamami, a także zakrywać głowę, nosić okulary przeciwsłoneczne itd. Poparzenia są w dodatku bolesne, ale przede wszystkim mogą być groźne dla zdrowia, a także przyspieszać procesy starzenia się skóry. Warto też stosować działania profilaktyczne, m.in. unikać wychodzenia, głównie na plażę, gdy słońce świeci najmocniej.

L. / pixa / chezbeate